Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Vakıf Senedi Değişikliği
Öncelikle herkese kolay gelsin. Pek çok Vakıf için yılan hikayesine dönen Vakıf Senedi Değişikliği İşlemi için kısa bir bilgilendirme notu yazmaya çalışacağım. Başlamadan önce belirteyim bu yöntemi 7-8 Vakıf ile paylaştım. Herhangi bir sorun yaşamadılar. Buradan hareketle sizlerle paylaşmaya karar verdim.
Öncelikle aşağıdaki ekler bölümünde yer alana benzeri bir Mütevelli Heyet Kararı alıyoruz. Bu kararı Notere tasdikletmek için ayrıca A4'e çıktı aldık. Karar defterine döküm aldığımız zaten elimizde dururken, eğer Mahkeme isterse diye 3 Suret A4 hazırladık; 1'i Notere, 2'si bize kaldı. 
Kararda neden Vakıf Senedinin eski ve yeni hali var derseniz: Mütevelli Heyetinin bilgisi olsun diye koyduk. Ama iyi oldu. Notere gittiğimizde de işimize yaradı.
Noter tasdikinin ardından Mahkemeye müracaat ederek işlemleri başlattık. Mahkemeye verdiğimiz dilekçe örneğini de eklere koydum. Ondan sonrası mahkemeye kalmış...
Bizim müracaatımızdan sonra araya Adli Tatil girdiği için süreç biraz uzadı ancak ortalama 2-3 ay içinde sonuç alınabilir...
Sorularınız için buradayım, kolaylıklar dilerim.

Eklenti Dosyaları
.pdf   Mahkeme Dilekçesi.pdf (Boyut: 193.6 KB / İndirilme: 6)
.pdf   SYDV Senet Değişikliği Karar Örneği.pdf (Boyut: 610.31 KB / İndirilme: 9)
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi