Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Excelde Özel Liste Nasıl Yapılır?
Hepinize kolay gelsin.
Microsoft Excel iş hayatını kolaylaştıran pek çok özelliği ile öne çıkan bir uygulama. Kolaylık sağlayan fonksiyonlardan biri de "Liste" özelliği... Excel'in içinde hazır olarak gelen iki ayrı liste var günler ve aylar...
[Resim: vjqajp.png]
Bunlara ek olarak kendimize özel bir liste yapmak istersek aşağıdaki adımları takip etmemiz gerekiyor... Ben anlatımı Excel 2016'ya göre yaptım sizdeki versiyon biraz farklılık gösterebilir. Örneğimizde ben Kayseri'nin ilçelerini kullandım. Siz kendi listenizi oluştururken isteğiniz listeyi kullanabilirsiniz. Haydi başlayalım…

Öncelikle listemizi yazıp tümünü seçiyoruz.
[Resim: rO70O1.png]
Ardından “Dosya” menüsünden “Seçenekler”i seçiyoruz.
[Resim: 764B6a.png]
Açılan yeni pencereden Gelişmiş seçeneğini tıklayınca sağ tarafa gelen başlıklardan Genel başlığını buluyoruz. Buradan Özel Listeleri Düzenle düğmesini tıklıyoruz.
[Resim: gOBPOb.png]
Yeni açılan iletişim kutucuğundan Veri Al düğmesini tıklıyoruz.
[Resim: oO1dOq.png]
Menülere girmeden önce listemizi seçtiğimiz için listenin aktarılacağı hücreler önceden seçilmiş geliyor ve Veri Al düğmesinden sonra Tamam’ı tıklayınca listemiz hazır oluyor.
[Resim: lOVQOp.png]

Şimdi denemeye geçebiliriz.
Listemizin isterseniz ilk veya herhangi bir elemanını yazdıktan sonra hücrenin sağ altındaki düğümden tutup aşağıya çekiyoruz. Listemiz karşınıza çıkacaktır.
[Resim: VrbQrR.png]
İyi çalışmalar dilerim.
Bul
Alıntı

Foruma Git:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi